Blisko 1000 aniołów przyleciało do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły – muśnięcie skrzydeł”.  Wręczenie nagród podczas koncertu kolęd na wałbrzyskim Rynku, 20 grudnia od godz. 15.00.

Anioły można było wykonywać różnymi technikami. Najwięcej otrzymaliśmy prac plastycznych: rysunków, akwarel.
Są też przepiękne rzeźby i płaskorzeźby. Nagrodzone dzieła będzie można wylicytować podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu.

Jury w składzie: „Sandrynka” Sandra Kopyt – dekoratorka, rękodzielniczka, blogerka oraz Barbara Mucha – Brodzińska – magister sztuki, ceramik, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

PŁASZCZYZNA

KATEGORIA 5-8 LAT

I MIEJSCE: WIKTORIA REGUŁA 7 LAT, RYBNIK.

II MIEJSCE: ANNA KRYSIAK 8 LAT, LUBIN.

III MIEJSCE: POLA WĘGLICKA 5 LAT, RADOM.

WYRÓŻNIENIE: SARA PINKOWSKA 8 LAT, NYSA.

 

KATEGORIA 9-13 LAT

I MIEJSCE: MATYLDA WÓJCIK 12 LAT, ŁĘCZNA.

II MIEJSCE: JAGNA ANDRUSZUK 13 LAT, DŁUGOSIODŁO.

III MIEJSCE: KATARZYNA SOSNOWSKA 12 LAT, SOMPOLINO.

WYRÓŻNIENIE: URSZULA KARMUSIK 12 LAT, ŻYRARDÓW.

 

KATEGORIA 14-18 LAT

I MIEJSCE: NATALIA STRĄKIEWICZ 16 LAT, WARSZAWA.

II MIEJSCE: ZUZANNA LICHWA 15 LAT, ZŁOCIENIEC.

III MIEJSCE: MALWINA KONOWAŁEK 14 LAT, RYBNIK.

WYRÓŻNIENIE: ALEKSANDRA NOWOWIEJSKA 14 LAT, ZAMBRÓW.

 

KATEGORIA DOROŚLI

WYRÓŻNIENIE: ELŻBIETA KORDEK, ZŁOCINIEC.

WYRÓŻNIENIE: MARZENA ZDUN 33 LATA, WAŁBRZYCH.

 

KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE

I MIEJSCE: PAWEŁ SŁOMSKI 40 LAT, ŁÓDŹ.

II MIEJSCE: SZYMON KRZYWDA 17 LAT, RADKÓW.

III MIEJSCE: WERONIKA GROSKREUZ 16 LAT, OLSZTYN.

WYRÓŻNIENIE: ADRIAN MAŁECKI 24 LATA, ŁÓDŹ.

 

RZEŹBA

KATEGORIA 5-8 LAT

I MIEJSCE: RUTA BAŃKOWSKA 8 LAT, WROCŁAW.

II MIEJSCE: JULIA BARANOWSKA 8 LAT, WROCŁAW.

III MIEJSCE: ERYK IZYDORCZYK 8 LAT, RUDA ŚLĄSKA.

WYRÓŻNIENIE: DAWID MAZUREK 8 LAT, BOGUSZÓW GORCE.

 

KATEGORIA 9-13 LAT

I MIEJSCE: MAJA SZPALA 9 LAT, BOREK STARY.

II MIEJSCE: OLIWIA KULIŃSKA 10 LAT, JAWORZNO.

III MIEJSCE: WIKTORIA POGROSZEWSKA 10 LAT, ZAMBRÓW.

 

KATEGORIA 14-18 LAT

WYRÓŻNIENIE: SZYMON KRYGIER 14 LAT, WĄGROWIEC.

 

KATEGORIA DOROŚLI

WYRÓŻNIENIE: EDYTA CHWAŁEK 43 LATA.

 

KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE

I MIEJSCE: KRYSTIAN PARUS 21 LAT, SŁUPCA.

II MIEJSCE: DOMINIK KRYZEL 22 LATA, DAMNICA.

III MIEJSCE: DOMINIKA DOBRZYŃSKA 17 LAT, WAŁBRZYCH.

 

LAUREATOM GRATULUJEMY !

Leave a Response