1065 aniołów wpłynęło do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioły – muśnięcie skrzydeł”. W tym roku prace zaskoczyły jury niezwykłymi pomysłami. Wręczenie nagród podczas koncertu świątecznego w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a, 19 grudnia o godz. 17.00.

12 grudnia jury w składzie: Joanna Kakuba – kierownik impresariatu WOK, Piotr Micek – kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni oraz Jan Walkowiak – ceramik, mistrz malowania na szkle, absolwent Akademii Rysunku w Poznaniu, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 5-8 LAT

I MIEJSCE: MAGDALENA LICHWAŁA, 8 LAT,
FUNDACJA KULTURY, SPORTU I AKTYWNOŚCI LOKALNEJ „PRAWOBRZEŻE W SZCZECINIE.
OP. MAŁGORZATA WRZOSIŃSKA.

II MIEJSCE: WIKTORIA MUZYKA, 7 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA W KRASIENIEWIE.
OP. MARZENA DROZD.

III MIEJSCE: JAKUB NOWIK, 8 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA MICKIEWICZA W ZIELONEJ GÓRZE.
OP. AGNIESZKA TWARDOWSKA.

WYRÓŻNIENIE: NIKOLA LEWANDOWSKA, 7 LAT, MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO W PŁOCKU.
OP. SYLWIA SERWACH – BARUCHA.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 9-13 LAT

I MIEJSCE: WERONIKA NIEWIŃSKA, 11 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W BIELSKU PODLASKIM.
OP. DANIEL GROMACKI.

II MIEJSCE: WERONIKA KULCZYŃSKA, 11 LAT,
SZKOŁA IM. T. KOŚCIUSZKI W DŁUGOSIODLE.
OP. AGATA PĘDZICH.

III MIEJSCE: ANNA MARCINKOWSKA, 11 LAT,
PRACOWNIA „KOLOR” – ŁÓDŹ.
OP. RENATA ĆWIEK.

WYRÓŻNIENIE: KLAUDIA RÓŻAŃSKA, 12 LAT,
MDK IM. K. MAKUSZYŃSKIEGO W ZAMOŚCIU.
OP.MAGDALENA MAJER.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 14-18 LAT

I MIEJSCE: SZYMON KOKOĆ, 16 LAT,
CENTRUM KULTURY I SZTUKI W TCZEWIE.
OP. JOANNA CZARNECKA.

I MIEJSCE: ALEKSANDRA WOŁASIK, 16 LAT,
LICEUM PLASTYCZNE W SUPRAŚLU.
OP. URSZULA WYRZYKOWSKA.

II MIEJSCE: WERONIKA MIELCZAREK, 16 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 2 W WAŁBRZYCHU.
OP. JOANNA CZARNECKA.

II MIEJSCE: GABRIELA SAROSIEK, 17 LAT,
LICEUM PLASTYCZNE W SUPRAŚLU.
OP. BEATA WILCZYŃSKA.

III MIEJSCE: SONIA ROSZKOWSKA, 17 LAT,
ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W WARSZAWIE.
OP. TOMASZ BARSZCZ.

WYRÓŻNIENIE: ALEKSANDRA PUCYK, 17 LAT,
STREFA RYSUNKU SIEDLCE.
OP. BEATA RADZIKOWSKA.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA DOROŚLI

I MIEJSCE: DARIA BERNAT, 19 LAT,
OBORNIKI ŚLĄSKIE.
OP. AGNIESZKA ZAGIERSKA.

II MIEJSCE: MARIA SABINIARZ, 50 LAT,
POLKOWICKIE CENTRUM ANIMACJI.
OP. AGATA BARAN

III MIEJSCE: DANIELA ŻMUDA, 68 LAT,
POLKOWICKIE CENTRUM ANIMACJI.
OP. AGATA BARAN

WYRÓŻNIENIE: MARZENA ZDUN, 34 LATA,
WAŁBRZYCH.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE

I MIEJSCE: MICHAŁ ŻURAWSKI, 16 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W JELENIEJ GÓRZE.
OP. ANNA TEKIEŃ.

II MIEJSCE: WERONIKA RZYGALIŃSKA, 18 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUŁTUSKU.
OP. ANNA MATUSIAK.

III MIEJSCE: MACIEJ TRYBA, 10 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W BYDGOSZCZY.
OP. JOANNA DĄBROWSKA.

WYRÓŻNIENIE: ZUZANNA KWIDZIŃSKA, 21 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUCKU.
OP. MAŁGORZATA SŁAWIŃSKA.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 5-8 LAT

I MIEJSCE: ZOSIA SOPATA, 8 LAT,
TATRZAŃSKIE CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA” – ZAKOPANE.
OP. ANNA SZEWCZYK.

II MIEJSCE: WIKTORIA KALISZ, 8 LAT,
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W WAŁBRZYCHU.

III MIEJSCE: WIKTORIA NOWICKA, 8 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. WOJSKA POLSKIEGO W BORKU STARYM – TYCZYN.
OP. MONIKA KOPIEĆ.

WYRÓŻNIENIE: VINCENT ROMANOWSKI, 6 LAT,
DWUJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA SMART SCHOOL W ŁODZI.
OP. KATARZYNA TOMCZAK.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 9-13 LAT

I MIEJSCE: OLIWIA TOPOLSKA, 11 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 30 WE WROCŁAWIU
OP. MAŁGORZATA JARONOWSKA.

II MIEJSCE: BARTŁOMIEJ KLESYK, 12 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA W TRZCINIE.
OP.TERESA ZAGULSKA.

III MIEJSCE: OLIWIA WYZINA, 12 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA.

WYRÓŻNIENIE: NATALIA KALICKA, 13 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 14-18 LAT

WYRÓŻNIENIE: JULIA KALICKA, 16 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA DOROŚLI

I MIEJSCE: MARIOLA WIĄCEK – PIECHOTA, 30 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.

II MIEJSCE: RYSZARD KLIMAS, 61 LAT,
WAŁBRZYCH.

WYRÓŻNIENIE: ADAM BARAN, 80 LAT,
POLKOWICE.

WYRÓŻNIENIE: BARTOSZ GAJEWSKI, 19 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 7 W BIAŁYM BORZE.
OP. EDYTA SERWIAK.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE

I MIEJSCE: DAWID SZOMBURG, 17 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUCKU.
OP. EDYTA KONKEL.

II MIEJSCE: DOMINIK KRYZEL, 23 LATA,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W DAMNICY.
OP. KATARZYNA TOKAR.

III MIEJSCE: NIKOLA WASZKIEL, 10 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W JELENIEJ GÓRZE.
OP. MARIA SOBKÓW.

Gratulujemy.

Leave a Response